Haberler

Beşiktaş’ın Eski Oyuncuları

Beşiktaş’ın eski oyuncuları, daha önce siyah beyazlı takımın formasını giymiş ve terletmiş olan değişik isimler demektir. Bunların bir kısmı oynamış olduğu döneme damga vurmasıyla dikkat çeker.

Beşiktaş’ın Eski En Pahalı Oyuncuları

Beşiktaş’ın eski oyuncuları arasında değer bakımından öne çıkan pahalı transferler şöyledir;

  • 2009 senesinde Gaziantepspor takımından alınmış olan Tabata, en yüksek transfer bedeli ile kulübe katılmıştır. Siyah beyazlı ekip bu oyuncu için tam 8 Milyon Euro ödemiştir.
  • İkinci sırada ise Portekiz futbolu denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden birisi olan Quaresma vardır. 2010 yılında Inter takımında 7.300.000 Milyon Euro karşılığında satın alınmıştır.
  • Ekibin dikkat çekici isimlerinden birisi olan Adem Ljajic ise bundan sadece 2 yıl önce yani 2019 yılında kulübe katılmıştır. Torino takımına siyah beyazlılar bu oyuncu için 6.500.000 Milyon Euro ödeme gerçekleştirmişlerdir.
  • Ayhan Akman ise 1998 yılında alınmıştır. Gaziantepspor takımının o dönem yıldızlarından birisi olan bu isim 6.500.000 Milyon Euro transfer bedeli ile dikkat çekmiştir.
  • Demba Ba, 2014 senesinde İngilizlerin ünlü kulübü olan Chelsea’dan alınmıştır. Bedeli ise 6 Milyon Euro’dur.

Beşiktaş’ın Efsanevi Oyuncuları Kimlerdir?

Eski oyuncuların içinde efsanevi olarak tanımlanmış bazı isimler de mevcuttur. Bunlar arasında Baba Hakkı, Vedat Okyar, Süleyman Seba öne çıkar. Bunun yanı sıra Sergen Yalçın birçok taraftarın ifade ettiği üzere kulübün yaşayan efsaneleri arasına şimdiden girmesini başarmıştır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu