Faydalı Bilgiler

Fenerbahçe’nin En Pahalı Transferleri

Ülkemizin güzide takımlarından birisi olarak Fenerbahçe’nin en pahalı transferleri her zaman birçok insan tarafından merak konusu olmuştur. 1907’de kurulmuş olan bu ekibe gelmiş en pahalı oyuncuları sizler için derledik.

Fenerbahçe’nin En Pahalı Transferleri Hangileri

Fenerbahçe’nin en pahalı transferleri listesinde şu isimler öne çıkar;

  • En pahalı transferler listesine baktığımız zaman bunun başında İspanyol futbolcu Guiza geliyor. 2008 yılında, 14 Milyon Euro gibi çok astronomik bir para ödenerek satın alınmıştır. Daha önce Mallarco takımında oynayan isim, La Liga’da gol kralı olmuştur.
  • Emenike ise ikinci sırada gelmektedir. Türkiye’de daha farklı takımlarda da oynayan başarılı isim, sonradan Rusya’nın Spartak Moskova kulübüne gitmiştir. Fenerbahçe ise oyuncuyu buradan almıştır. Forvet bölgesinde görev yapmıştır. Değeri ise 13 Milyon Euro olarak dikkat çekmekteydi.
  • Fransız asıllı oyuncu Anelka ise listemizde üçüncü sırada yer alıyor. Uzun yıllar boyunca İngiltere liginde oynayan başarılı forvet oyuncusu, Manchester City takımından gelmiştir. 10.7 Milyon Euro karşılığında satın alınmıştır.
  • 2012 yılında ise İngiliz takımı Chelsea’den Meireles alınmıştır. 10 Milyon Euro bedelle oyuncu takıma katılmıştır.
  • Mouse Sow yine aynı yıl ekibe gelen ve değeri 10 Milyon Euro olan bir diğer oyuncudur.

Fenerbahçe’nin En Pahalı Oyuncusu Kim?

Fenerbahçe’nin en pahalı oyuncusu ise bugüne kadar ödenmiş en yüksek bedel olan 14 Milyon Euro ile dikkat çeken Daniel Guiza’dır. Sarı lacivertli forma altında 23 gole imza atmıştır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu