Faydalı Bilgiler

Fenerbahçenin Avrupada Yenildiği En Farklı Skor

Fenerbahçenin Avrupada yenildiği en farklı skor 7-0 olarak kayda geçmiştir. Bu maçta sarı lacivertli takım hiçbir varlık gösteremediği için büyük bir tepki de almıştır. Hem bu müsabakanın ayrıntıları hem de diğer maçların bilgileri yazımızda sizi bekliyor.

Fenerbahçenin Avrupada Yenildiği En Farklı Skor Nedir?

Fenerbahçenin Avrupada yenildiği en farklı skor 7-0 şeklindedir. 1975 – 1976 sezonunda sarı lacivertli takım o dönem Şampiyon Kulüpler Kupası olarak bilinen organizasyona dahil olmuştur. Rakibi ise Portekiz futbolunun en iyi takımlarından birisi olan Benfica’dır. Portekiz’de yapılan müsabaka sırasında Fenerbahçe hiçbir varlık gösterememiştir. Tek bir gol dahi atamadan kalesinde tam 7 gol görmüştür. Böylelikle elenmiştir. 7-0’lık skor takımın bugüne kadar Avrupa’da aldığı en farklı yenilgidir.

Fenerbahçenin Avrupada En Farklı Yenildiği Maçlar

Fenerbahçenin Avrupada yenildiği ve farklı bir biçimde biten diğer maçlar ise şöyledir;

  • Sarı lacivertli ekip, 1992 – 1993 senesinde UEFA Kupası organizasyonunda Sigma Olomouc ile karşılaşmıştır. Rakip takımın 7-1 üstünlüğü ile bu maç sona ermiştir.
  • 1978 – 1979 sezonunda ise Şampiyon Kulüpler Kupası maçında takımın rakibi bu defa PSV olmuştur. Hollanda ekibi bu müsabakayı 6-1 ile kazanmasını bilmiştir.
  • 2004 – 2005 yılında ise Manchester United ile deplasmanda Şampiyonlar ligi maçına çıkan sarı lacivertliler, sahadan 6-2’lik mağlubiyetle ayrılmıştır.

Bunlar ekibin en dikkat çeken ve tarihi farkla biten yenilgileri olarak dikkat çeker.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu